reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Remix özelliği her video için çalışır hale geldi

TikTok’un kopyası sayılan Instagram Reels için gelen Remix özelliği artık platform içindeki her video için kullanılabiliyor.

TikTok kopyası Instagram Reels için geçtiğimiz yıl TikTok Duet kopyası Reels Remix adlı bir özellik getirilmişti. Bu özellik tam olarak başka kişilerin Reels’leriyle ortak videolar oluşturmanıza imkân tanıyordu. Bilmeyenler için bu sayede başkalarıyla ya da daha önceki kendi içeriklerinizle ortak “mix içerikler” oluşturabiliyorsunuz. Bugün itibarıyla ise Remix özelliği her video içeriğinde çalışır hale geldi. Artık sadece Reels’leri değil, normal videoları da Remix’leyerek özel içerikler üretebileceksiniz.

Instagram tarafından aktarıldığı kadarıyla süreç sadece platforma yeni eklenen videolar ile çalışacak. İlginç olarak eski video içerikleri bu yeni sürecin dışarısında bırakılmış durumda. Süreçte isteyenler belirli videolarının Remix’lenmesini de kapatabilecek. Bu sayede özel içerikler bir seviye korunmuş olacak.

Bu arada Instagram bugün başka bir adım da attı. Açıklamaya göre artık kişiler bir sonraki IG canlı yayınlarını profilleri üzerinden konu ve tarih / saat ile beraber öne çıkarabilecek. Bu bazılarını memnun edecek özelliklerin hepsi yakında herkes için aktif edilecek.

2022’de video tarafına hiç olmadığı kadar odaklanacaklarını aktaran Instagram, dün de ABD merkezli olarak belirli kişilerin abonelik sistemini aktif ettiklerini duyurdu. Yakında belirli içerik üreticilere aylık ödeme yaparak abone olabilecek ve böylece özel içerikler ulaşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle