reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, yorumlara Reels ile cevap verme altyapısını duyurdu

TikTok ile paralel olarak gelişmesini sürdüren Instagram, bu sefer yorumlara Reels ile cevap verme altyapısını duyurdu.

Advertisement

Artık Instagram içerisinde gelen bir yoruma, TikTok tarafından kopyalanan Reels ile cevap verebileceksiniz. “Reels Visual Replies” olarak geçen bu özelliği de TikTok’tan aldığı aktarılan servis, Reels temelli görsel cevaplara ana yorumu bir çıkartma olarak ekliyor.

Bu imkân özellikle yazılı şekilde yazmanın zor olacağı cevaplar için güzel ve kullanışlı görünüyor. Altyapıda uzun uzun yazmak yerine ufak bir Reels video ile cevap verilebiliyor. Bu cevapta sorunun yer alıyor olması, başkalarının süreci algılamasına kolaylaştırıyor.

Özelliğin yakında eksiksiz olarak herkes için aktif edilmesi bekleniyor. Bu tarz imkanlar genelde global çıkışı çabuk yapıyor.

Instagram yeni yılda kronolojik akışı geriye getirecek

İlk popüler olduğu dönemde takip edilen hesaplardan gelen fotoğraf ile videoları zamana göre sıralayan Instagram, daha önce de aktardığımız üzere yeni süreçte bu sıralamayı ilginizi çekebilecek içerikler çerçevesinde değiştirdi. Bu değişikliği kişilerin birçok içeriği kaçırdığını belirterek yapan şirket, burada özel bir algoritmayı devreye aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda geçtiğimiz hafta sürpriz bir açıklama yapan platformun başındaki isim Adam Mosseri, “2022” içerisinde kronolojik akışın geri geleceğini duyurdu. Bunun üstüne ise bazı kafa karışıklıkları oldu. Firma bunu ortadan kaldırmak adına geçtiğimiz gün bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Bu açıklamada kronolojik akışın bir seçenek olarak sunulacağı net olarak vurgulandı. Yani herkes kronolojik akışa geçirilmeyecek, yüksek ihtimalle kronolojik sıralama varsayılan olarak da sunulmayacak. Yani isteyenler halen algoritma temelli özelleştirilmiş içerik akışını da kullanmaya devam edebilecek.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept