reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Hikaye videoları için segment süresi uzatılıyor

Türkiye merkezli olarak ortaya çıkan testlere göre Instagram Hikaye videoları için segment süresi uzatılıyor. İşte detaylar;

Instagram Hikayeler bölümüne 15 saniyeden uzun video yüklendiğinde, bu videolar otomatik olarak bölümlere ayrılıyor. Bu sistemde bir güncelleme planlayan firma, 15 saniye segment limitini 60 saniye seviyesine çekiyor.

Yusuf Ortaç’ın paylaşımına göre Instagram bu yeni dönemin testlerini Türkiye’de “Daha uzun hikayerlerle tanış” başlığı altında başlatmış durumda. Burada “60 saniyeye kadar olan videolar artık segmentlere ayrılmayacak.” açıklaması yapılıyor. Özelliğin herkes için ne zaman çıkacağı bilinmiyor ancak bazı kişiler yeni döneme geçiş yapmaya başlamış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce Reels odaklı yeni bir özellik getirdi

Artık Instagram içerisinde gelen bir yoruma, TikTok tarafından kopyalanan Reels ile cevap verebileceksiniz. “Reels Visual Replies” olarak geçen bu özelliği de TikTok’tan aldığı aktarılan servis, Reels temelli görsel cevaplara ana yorumu bir çıkartma olarak ekliyor.

Bu imkân özellikle yazılı şekilde yazmanın zor olacağı cevaplar için güzel ve kullanışlı görünüyor. Altyapıda uzun uzun yazmak yerine ufak bir Reels video ile cevap verilebiliyor. Bu cevapta sorunun yer alıyor olması, başkalarının süreci algılamasına kolaylaştırıyor. Özelliğin yakında eksiksiz olarak herkes için aktif edilmesi bekleniyor. Bu tarz imkanlar genelde global çıkışı çabuk yapıyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept