reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Çıkar çıkmaz kapatmak isteyeceğiniz yeni Instagram özelliği

Instagram kurucularının firmadan ayrılışının haftasında Facebook, platform için yayınlanır yayınlanmaz kapatmak isteyeceğiniz bir yenilik “müjdeledi”.

Instagram pek çok özelliğiyle platformu daha eğlenceli hale getiriyor şüphesiz. Ancak bazı özelliklerin gelmesi için sabırsızlandığımızı söyleyemeyeceğiz. Facebook popüler fotoğraf paylaşım platformu üzerinde test ettiği yeni özelliği duyurdu. Instagram için bir Location History (Konum Geçmişi) özelliği üzerinde çalışılıyor. Bu özellik uygulamayı o an kullanmıyor olsanız dahi nerede olduğunuzu kaydediyor ve bu bilgileri Facebook’la paylaşıyor. Üstelik bu veri Facebook profilindeki Hareket Dökümü ekranında da yer alıyor. Facebook’un tek başına yeterince veri topladığı yetmediği gibi bu yeni özellikle beraber firma alt uygulaması Instagram’ın da desteğini alacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Instagram özelliği kapatılabiliyor

Özellik şu an test aşamasında. Yani tüm kullanıcılara dağıtılmış değil. Ancak sosyal medya devi bu özelliğin kapatılabildiğini belirtiyor. Ayarlarda Gizlilik ve Güvenlik ana başlığı altına eklenecek olan bu özellikte Konum Geçmişi özelliğini kapatmak mümkün olacak. Facebook skandalları sonrası kullanıcıların bu özelliği kapatmak istemesi ise işten bile değil. Özelliğin dağıtımının ne zaman başlayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Instagram’ın kurucularının firmadan ayrılması sonrası böyle bir özelliğin ortaya çıkması ise hayli ilginç diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Video etiketleri