reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi süpürge

Özellikleriyle fark yaratan Xiaomi akıllı süpürgenin Türkiye fiyatı

Xiaomi, akıllı telefonları haricinde akıllı ev ürünlerini de Türkiye’deki mağazasında satışa sundu. Vadi İstanbul’daki Mi Store’dan satın alınabilen Xiaomi süpürge, gerek tasarımı gerekse özellikleriyle göze çarpıyor.

Advertisement

Akıllı ev temizleme cihazı olan Xiaomi Mi Robot Süpürge, sadece zemini süpürmekle kalmıyor, aynı zamanda zemini paspas ile cilalamaya da imkan tanıyor. Lazer mesafe sensörü (LDS), evlerdeki iç mekanları haritalamak için çevresini saniyede 1800 kez 360 derece tarıyor. Üç işlemci, hareketleri gerçek zamanlı olarak takip ediyor ve eşzamanlı Lokalizasyon ve Haritalama (SLAM) algoritması, temizlik için en verimli rotayı hesaplıyor. Ana fırça düz olmayan yüzeyler için ayarlanabiliyor. Yan fırça ise döndürme hızını farklı temizleme türlerine göre ayarlıyor. Mi Home uygulamasını kullanarak robotu açıp uzaktan kontrol etmek, temizleme modlarını değiştirmek ve zamanlamaları ayarlamak da mümkün. 5.200 mAh’lik pili bünyesinde barındıran robot süpürgenin 3,8 kilogram ağırlığında olduğunu söyleyelim. Pili tam şarj edildiğinde 2,5 saate varan kullanım imkanı sunan Xiaomi süpürge, şarj istasyonuna otomatik olarak geri dönebiliyor. Güç yüzde 20’den az olduğunda yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor. Bitmemiş temizlik programı var ise çalışmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi akıllı robot süpürgenin Türkiye’deki satış fiyatı ne kadar?

1.500 saat sürekli çalışma ömrüne sahip olan Xiaomi süpürgenin Türkiye’deki satış fiyatı ise 2.499 TL. Yazının başında da belirttiğimiz gibi Xiaomi Mi Robot Süpürge’yi Mi Store mağazasından veya internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Video

.