reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram’ın sessiz sedasız kaldırdığı özellik

Instagram yeni güncellemesiyle beraber kullanıcıları takipten çıkarmayı kolaylaştırırken, olası kazaların da önünü açıyor.

Sık sık uygulamayı güncelleyen Instagram genellikle yeni özelliklerle kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yenilikleri uygulamaya dahil ediyor. Ancak her yenilik aynı amacı taşımayabiliyor. Nitekim son güncelleme ile uygulamada sessiz sedasız yapılan değişikliklerden biri, dikkatsiz kullanıcıların canını sıkacak gibi görünüyor. Uygulamanın eski versiyonunda, popüler fotoğraf servisi birini takipten çıkmak istediğinizde “Takipten çıkmak istediğinize emin misiniz?” diye ikinci bir uyarı yapıyordu. Yanlışlıkla basılan takipten çıkar tuşunun kullanımını engellemek için olan bu uyarı ise yeni güncellemeyle beraber uygulamayı tamamen terk etmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tek dokunuşla takipten çıkma

Söz konusu güncellemeyle beraber artık kazayla ya da bilinçli olarak takipten çıkarma seçeneğine dokunursanız platform size “Emin misiniz?” diye sormuyor ve o kişiyi, seçeneğe dokunduğunuz saniye içinde, takipten çıkıyorsunuz. Özellikle sık sık profil ziyaretlerinde bulunan kullanıcıların dikkat etmesi gereken bu özellik temelde ara işlemi çıkararak daha akıcı ve hızlı bir deneyim sunma adına uygulamaya dahil edilmiş. Ancak siz fark etmeden de bazı insanları takipten çıkarabilirsiniz. Özelliğin şimdilik sadece mobil uygulamada geçerlilik sunduğunu da ekleyelim. Tarayıcı üzerinden profil görüntülemesi yapıyorsanız, takipten çıkmak istediğinizde platform hala ikinci bir uyarı metnini karşınıza çıkarıyor.