reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman Justice League

Aquaman filmindeki Justice League göndermesi

James Wan tarafından beyaz perdeye taşınan Aquaman filminde ufak bir Justice League göndermesi yer aldığı ortaya çıktı. Fakat bu gönderme o kadar belli belirsiz ki, dikkat etmezseniz kaçırabilirsiniz.

Öncelikle şunu söyleyelim, bahsedeceğimiz gönderme hiçbir şekilde Aquaman filmine dair spoiler içermiyor. Bu yüzden haberimizi gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. Hatırlarsanız Justice League filminde kahramanlarımız Steppenwolf‘a karşı mücadele vermişti. O filmin büyük bir bölümü boyunca üç Mother Box‘ı (Ana kutu) bir araya getirmeye çalışmıştı. Bu kutulardan birinin de Atlantis’te olduğunu görmüştük. Hatta Mera‘yla bu sayede tanışmıştık. İşte Aquaman filminde bu Mother Box’a bir gönderme yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arthur Curry‘nin annesi Atlanna uzun bir süreyi Atlantis’ten ve ailesinden uzak geçiriyor. Kendisine Tom Curry ile yeni bir hayat kuruyor. Arthur’u yetiştirmeye, ona Atlantis‘i anlatmaya çabalıyor. Onun bu amaçla hazırladığı oyuncaklardan biri Atlantisliler tarafından korunan Mother Box oluyor. Filmde bu konuyla alakalı açık açık herhangi bir cümle duymuyoruz. Fakat Atlanna daha küçük yaşta oğluna sorumluluklarını oyun aracılığıyla öğretmeye çalışıyor gibi görünüyor. Bu ve bunun gibi pek çok göndermeye Aquaman’in 28 Aralık‘ta izleyici karşısına çıkmasıyla şahit olabileceğiz.

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı son fragman