reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman filminde yüzümüzü güldüren Wonder Woman göndermesi

Jason Momoa’nın rol aldığı Aquaman filmi sonunda vizyona girdi. Filmin izleyici karşısına çıkmasıyla birlikte eğlenceli Wonder Woman göndermesi de gün yüzüne çıktı.

Bildiğiniz gibi James Wan’ın Aquaman’i Justice League filminden sonrasını konu ediyor. Arthur Curry, Atlantis ve kara dünyası arasında başlamak üzere olan savaşı durdurmak üzere harekete geçiyor. Hem kendi kökleriyle hem de yetenekleriyle barıştığı, kaderini kabullendiği bir maceraya atılıyor. Görsel bir şölen olarak tanımlayabileceğimiz filmde DC dünyasına dair pek çok gönderme yer alıyor. Bunlardan ilk olarak Justice League ve Man of Steel göndermeleri dikkat çekmişti. Fakat filmin sonunda, spoiler içermeyen bir Wonder Woman göndermesi yer aldığı fark edildi.

Aquaman filminin final sahnesinden sonra Arthur Curry ile alakalı haberlerin bir araya getirildiği bir duvar görüyoruz. Kesilmiş gazete küpürleri içinde en fazla dikkat çeken “Aquaman kim?” haberi oluyor. Onun yanında pek çok farklı haber daha yer alıyor. Örneğin filmin başında Aquaman’in kurtardığı denizaltına dair bir haberi sol tarafta görebiliyoruz. Sağda ise şu başlık dikkatlerden kaçmıyor “Wonder Woman Aquaman ile sevgili oldukları iddialarını yalanladı” Bu başlığın hemen üstünde ise “Böyle bir şey asla mümkün değil!”” sözleri yer alıyor.  Hatırlarsanız Justice League filminde Arthur Curry, Wonder Woman’ı beğendiğini çeşitli şekillerde dile getirmişti. James Wan bu göndermeyle birlikte Justice League’deki bu eğlenceli sahneleri bir anlamda devam ettiriyor. Öte yandan Wonder Woman’ın böyle bir konuda açıklama yaptığını düşünmek bile başlı başına komik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı son fragman