reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Phone

Güçlü oyun telefonu Asus ROG Phone parçalarına ayrıldı [Video]

Performansıyla dikkat çeken modellerden Asus ROG Phone, JerryRigEverything tarafından bu sefer parçalarına ayrıldı. Gelin modelin içine yakından bakalım.

Asus ROG Phone, JerryRigEverything tarafından geçtiğimiz hafta zorlu sağlamlık testine girmişti. Hatırlarsınız  telefon burada beklentileri karşılayacak bir performans ortaya koymuştu. Burada özellikle bükülme testi önem arz ediyor. Telefon aşırı zorlandığı zaman bile sadece ufak bir esneme yaşıyor. Bu da modelin yanlışlıkla üzerine oturulsa dahi sorun yaşanmayacağı yani kırılmayacağı anlamına geliyor. Şimdi ise telefon iç detaylarını göz önüne sermek adına parçalarına ayrıldı. İçini açma süreci zor olmasına rağmen yüksek ısı yardımıyla imkansız olmayan telefon, ilginç bir arka kapak tasarımıyla karşımıza çıkıyor. İçerisinde bakır bir soğutma sistemi yer alan Asus ROG Phone, videoda da görüldüğü üzere ana kamerasında optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip. Diğer detayları sürpriz oluşturmayan telefon, özel aksesuarlar için özel bağlantılar taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ROG Phone teknik olarak şu detaylara sahip

Telefon gücünü 2.96 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Özel “3D vapor” soğutma sistemiyle ısınmadan kaynaklı performans düşüşü yaşamayan telefon, GeekBench 4.1 testinde diğer Snapdragon 845 işlemcili tüm modelleri geride bırakıyor. Normalden 200 MHz daha hızlı çalışan işlemci, videoda içi halde görünen harici AeroActive soğutma aksesuarı ile daha da serin tutulabiliyor.Kışkırtıcı bir gövdesi bulunan oyun telefonu, çentiksiz bir 6-inç 2160×1080 piksel AMOLED ekran üzerine kuruluyor. 128 GB ya da tam 512 GB dahili depolama ile elde edilebilen telefon, 4.000 mAh‘lık bir pille geliyor. GPU tarafında Adreno 630‘dan güç alan telefon, artık nadir hale gelen 3.5mm kulaklık girişine de sahip.