reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Phone

Güçlü oyun telefonu Asus ROG Phone en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Performansı ve tasarımıyla dikkat çeken modellerden Asus ROG Phone, JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu. İşte ortaya çıkan sonuç;

Oyun odaklı akıllı telefon pazarının öne çıkan modellerinden Asus ROG Phone, zorlu sağlamlık testinde ilk olarak ekranı koruyan camıyla değerlendiriliyor. Telefon burada birçok diğer amiral gemisi akıllı telefon ile benzer performans ortaya koyuyor. Çünkü modelde Gorilla Glass 5 cam kullanılıyor. Bu cam telefonun bozuk para ya da anahtar ile çizilmeyeceğini gösteriyor. Ön ve arka kameraları da çizilmeye karşı dayanıklı cam ile korunan telefon, bu konuda sınıfı geçiyor. Metal bir gövde üzerine kurulan güçlü Asus ROG Phone, bükülme testinden de rahatlıkla geçebiliyor. Görüldüğü üzere telefon aşırı zorlandığı zaman bile sadece ufak bir esneme yaşıyor. Bu da modelin yanlışlıkla üzerine oturulsa dahi sorun yaşanmayacağı yani kırılmayacağı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ROG Phone teknik olarak şu detaylara sahip

Telefon gücünü 2.96 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Özel “3D vapor” soğutma sistemiyle ısınmadan kaynaklı performans düşüşü yaşamayan telefon, GeekBench 4.1 testinde diğer Snapdragon 845 işlemcili tüm modelleri geride bırakıyor. Normalden 200 MHz daha hızlı çalışan işlemci, harici AeroActive soğutma aksesuarı ile daha da serin tutulabiliyor.Kışkırtıcı bir gövdesi bulunan oyun telefonu, çentiksiz bir 6-inç 2160×1080 piksel AMOLED ekran üzerine kuruluyor. 128 GB ya da tam 512 GB dahili depolama ile elde edilebilen telefon, 4.000 mAh‘lık bir pille geliyor. GPU tarafında Adreno 630‘dan güç alan telefon, artık nadir hale gelen 3.5mm kulaklık girişine de sahip.