reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Phone 2

Asus ROG Phone 2 parçalarına ayrıldı, şaşırtıcı bir detay ortaya çıktı [İzle]

Asus’un oyun telefonu denildiği en üst seviyeyi temsil eden modeli Asus ROG Phone 2, parçalarına ayrıldı. Burada şaşırtıcı bir detay bulundu.

JerryRigEverything kanalının zorlu sağlamlık testi sonrasında parçalarına ayırdığı Asus ROG Phone 2, burada beklenmedik bir sürpriz yaptı. Çünkü ortaya çıktığı kadarıyla telefonun arkasındaki havalandırma boşluğu sadece güzel görünsün diye konulmuş gibi duruyor. Bu işlevsiz hamle telefonun hali hazırda sertifikası olmayan suya dayanıklılığı için kötü görünürken, güçlü amiral gemisinin, genel soğutmasını devasa pilin altına konumlandırılan -telefonlar için inanılmaz büyük sayılan- bakır bölüm üstleniyor. Bunun haricinde içerisinde şaşırtıcı bir detayın olmadığı telefon, içini açması kolay olmayan modeller arasında yer alıyor. Ancak içerideki birçok parçanın tek tek değiştirilebileceği görülüyor. Pilin de rahatlıkla değiştirilebildiğini yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Modelin ekranını kırmadan değiştirmek ise pek mümkün gibi durmuyor. Burada yüksek ısının da faydası olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ROG Phone 2, teknik olarak inanılmaz bir telefon

Gücünü Snapdragon 855 Plus işlemciden alan cihaz, bu işlemciyi tam 12 GB RAM ile destekliyor. 256 GB / 512 GB UFS 3.0 depolama birimiyle gelen ROG Phone 2, özel soğutma sistemiyle Snapdragon 855 Plus‘ı serin tutabiliyor. Önünde 24 megapiksel F2.2, arkasında Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel F1.8 + 13 megapiksel F2.4 ultra geniş açı olmak üzere çiftli kurulum yer alan telefonun en çok ekranı dikkat çekiyor. 10 bit HDR destekli 6,59 inç 1080×2340 piksel AMOLED ekran 120 Hz desteğine sahip. 1 ms tepki süresi ve 120 Hz yenileme hızıyla beraber telefon ile çok akıcı bir deneyim elde edilebiliyor. Telefonun pili de 6.000 mAh kapasitesiyle nefes kesiyor.