reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan akıllı telefonlarda devrim yaratacak proje

Parmak izi sensörünü ana ekrana entegre edeceği açıklanan Samsung, bu proje yerine çok daha iddialı bir projeyle karşımıza çıkabilir.

Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket, ön kamerayı ana ekrana yerleştirmeyi planlıyor. Şu an için bu teknolojiyi test ettiği belirtilen şirketin prototip aşamasında olan bu teknolojiyi 2020 yılından önce cihazlarına yerleştirmesi beklenmiyor. Şirket, bu teknoloji kadar katlanabilir ekranlı telefonuyla da tüm dikkati üstüne çekmesi bekleniyor.

Şirketin önümüzdeki yıl katlanabilir ekranlı telefonunu görücüye çıkarması bekleniyor. Teknoloji dünyası tarafından dört gözle beklenen Galaxy F’in telefon olarak kullanıldığında 4,6 inç ekrana, tablet olarak kullanıldığında 7,3 inç ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. Telefondan tablete geçişin ekranın açılmasıyla gerçekleşeceği dile getiriliyor. Galaxy F’de Gorilla Glass ekran korumasının ise yer alması beklenmiyor. Samsung’un bunun yerine Sumitomo Chemical tarafından üretilen şeffaf bir poliimid kullanacağı ifade ediliyor. Gorilla Glass’tan daha esnek olduğu için katlanabilir ekranlı telefonda bu malzemenin kullanılacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy F, fiyatıyla dudak uçuklatacak

Daha önceden 1.850 dolardan satışa sunulacağı iddia edilen katlanabilir ekranlı telefon yeni bilgilere göre 2.000 dolardan piyasaya sunulacak. Telefonun fiyatı 2.000 dolar olması durumunda Samsung Galaxy F’in her kesime hitap etmeyeceğini söylemek istiyoruz. Niş bir kitleye hitap etmesini beklediğimiz Samsung Galaxy F, yepyeni bir kategori altında tanıtılması bekleniyor.

Video

Katlanabilir ekranlı telefonlar işte böyle bir deneyim sunuyor