reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Scala ilk kokpit detaylarıyla karşımızda

Önümüzdeki ay düzenlecek olan tanıtımıyla birlikte tüm dünyanın karşısına çıkacak olan Skoda Scala, beklentilere cevap vereceğinin sinyallerini sürdürüyor.

İsrail’in başkenti Tel Aviv‘de düzenlenecek olan tanıtım etkinliği öncesinde kendisinden yavaş yavaş bilgiler almaya başladığımız Skoda Scala için zaman daralıyor. Organizasyonun düzenlenmesi için önümüzde 1 aydan daha az süre kalmışken, markanın resmi kaynaklarından da akıllarımızdaki fikirleri yerli yerine oturtacak parçalar gelmeye devam ediyor. Geride bıraktığımız ekim ayının son günlerinde kamuflajlı da olsa ilk kez detaylarını görme fırsatına eriştiğimiz Scala, bugün ikinci merak edilen noktası olan kokpitinden detaylarla karşımızda duruyor. Skoda’nın her zaman yaptığı gibi ilk olarak render çizimleri üzerinden gönderdiği detaylar, ailenin modernleşen felsefesinin kayıpsız şekilde aktartıldığını işaret ediyor bizlere. Bu detayların bizleri Visin RS konseptine yaklaştırdığını da ayrıca belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Malzeme kalitesi de fark yaratacak

Paylaşılan tek karelik görselle birlikte bizleri bazı rakamların karşıladığını da görebiliyoruz. Volkswagen grubu içerisinde son dönemlerin en popüler donanımlarından birisi olan dijital sürücü ekranı, Scala’da 10,25 inç gibi oldukça yüksek ebatlarda seyrediyor. Konsolun merkezinde ince bir formla yer verilen multimedya ekranın boyutlarıysa 9,2 inç olacak. Skoda’nın Scala’da yer verdiği malzemelerdeki kaliteye de ayrıca dikkat çekmiş durumda. Kullanıcı deneyiminde en büyük farklardan birinin burada yatacağı, 467 litrelik bagaj hacmiyle destekleniyor. Rapid’in yerine aileye dahil olmaya hazırlanan otomobil, Volkswagen Golf gibi referans bir modele bile kafa tutmuş durumda. Bunun asfalt üzerinde ne kadar mümkün olacağınıysa şüphesiz 2019 gösterecek. 6 Aralık’ta düzenlenecek olan etkinliğe kadar tüm gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.