reklamı kapat

POPÜLER

müslüm

Müslüm filmini izlemek isteyen görme engellilere güzel haber

Vizyona girdiği günden beri başarıya koşan Müslüm filmiyle ilgili güzel bir gelişme yaşandı. Müslüm” filmi, görme engellilere özel geliştirilen “Hayal Ortağım Sesli Betimleme” teknolojisiyle Türkiye’deki tüm sinema salonlarında sinemaseverlerle buluşacak.

Bugüne kadar  2.165.341 milyon kişi tarafından izlenen Müslüm filmi son yılların izlenme rekorlarını kırıyor. Sadece ilk üç günde 600 bini aşkın kişi tarafından izlenen film “Hikayeyi anlatabildik mi?” diye sona ererken, Turkcell bu konuda görme engellilere yardımcı oluyor. Görme engelli sinemasever ve Müslüm Baba hayranlarının da filmi izlemesi ve hikayeyi hiçbir görsel detayı kaçırmadan takip edebilmeleri için harekete geçen Turkcell, “Hayal Ortağım Sesli Betimleme” teknolojisini filme uyarladı.

Turkcell’in YGA ile iş birliğiyle geliştirdiği, Sesli Betimleme Derneği’nin desteğiyle hayata geçen “Hayal Ortağım Sesli Betimleme” teknolojisi ile Müslüm, 7 Kasım’da görme engelliler için vizyona girecek. Son yılların en yaratıcı kalemlerinden Hakan Günday’ın Gürhan Özçiftçi ile senaryosunu yazdığı, Timuçin Esen, Zerrin Tekindor ve güçlü oyuncu kadrosunun muhteşem oyunculuğuyla izleyenleri gözyaşına boğan filmi böylece görme engelliler de hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan izleme fırsatına kavuşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sesli Betimleme özelliği nasıl çalışıyor?

Filmlerin kilit noktası olan çevre, mekan, kişi ya da objeye dair özelliklerin; diyalogsuz sahnelerin sesle aktarılabilmesini sağlayan “Sesli Betimleme”, böylece bir kez daha görme engellilere kesintisiz film keyfi yaşatıyor. Sesli betimleme hizmetinden yararlanmak için, görme engelli sinemaseverlerin filmin oynadığı sinema salonuna gidip, filmin herhangi bir anında Hayal Ortağım uygulaması üzerinden sesli betimlemeyi başlatmaları ve kulaklıklarını takmaları yeterli oluyor. Turkcell’in bugüne kadar 130 sayıda film için hazırladığı sesli betimleme hizmeti filmle senkron bir şekilde ilerleyip, kullanıcının filmi tüm detaylarıyla takip etmesini sağlıyor.

Video