reklamı kapat

POPÜLER

Üretim devam ediyor; 2020 Skoda Rapid için ilk ipucu

Aileye eklenen yeni üyenin ardından geleceği tartışılan 2020 Skoda Rapid, ilk resmi ipucuyla birlikte farklı pazarlardaki macerasına devam edecek.

Skoda’nın son dönemlerde ürün gamı içerisinde gerçekleştirdiği en önemli hamlelerden birisine geçtiğimiz yılın son günlerinde şahit olduk. Markanın Volkswagen Golf’e doğrudan rakip olarak nitelendiği yeni modeli Scala üzerinden gerçekleştirdiği bu beklenmedik değişimle birlikte aileden bir isme veda mesajını da verdik aslında. Bu kapsamda Rapid’e veda eden Çekyalı üreticinin grup içerisindeki rolü de nispeten biraz daha üst noktaya çıkarılmış oldu. Avrupa pazarı bazlı olarak alınan bu değişim kararının diğer pazarlar için uygulanıp uylanmayacağıysa bir süredir merak ediliyordu. Resmi kaynaklardan 2020 Skoda Rapid için gelen ilk ipucu ise modelin macerasında devamlılığını net şekilde ortaya koydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Skoda Rapid daha sportif görünecek

Modelle ilgili gelen ipuçlarından önde verilen temel bilgiyi sizlerle paylaşmamız gerekiyor. Rapid, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarında satışta olmayacak. Scala’nın bu anlamdaki devamlılığı sağlayacağı süreçte otomobilin satış sürecinin Rusya ve Çin‘de devam ettirileceğini bilmek gerekiyor. İkinci jenerasyon olarak nitelendirilen ve ilk tasarım ipuçları paylaşılan model ise tasarımda nispeten biraz daha sportiflik vadediyor. Ön bölümdeki far grubu ve ızgara gibi temel parçalar yapılan dokunuşların hissedilir olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte devreye girecek yeni jant seçenekleri de genel karakterin daha güçlü görünmesinde temel etken olacak. MQB platformu üzerine geliştirilecek olan yeni Rapid’in bu yıl içerisinde resmen tanıtılmasını bekliyoruz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Skoda Kamiq