reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12 Pro

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro karşı karşıya: Temel farklar neler olacak?

iPhone 11 ailesi kısa bir süre önce başta Amerika olmak üzere dünyanın belli ülkelerinde satışa sunulmuştu. Peki iPhone 12 modelleri nasıl olacak?

Advertisement

18 Ekim’de Türkiye’de piyasaya sunulacak iPhone 11 ailesini teknoloji dünyası bekleyedursun daha şimdiden iPhone 12 dedikoduları konuşulmaya başlandı. Önümüzdeki yılın eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 12 ile 12 Pro farklı özelliklerle birbirlerinden ayrılması bekleniyor. Bilindiği üzere bu yılki iPhone modellerinden iPhone 11 ile iPhone 11 Pro, ekran, ekran çözünürlüğü ve kamera dizilimiyle birbirlerinden ayrılıyor. Önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak iPhone modellerinin tümünde ise OLED ekran kullanılması bekleniyor. iPhone 11’de LCD, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde ise OLED ekran yer aldığını belirtelim. 2020 model iPhone’larda OLED ekran yer alacak olsa da sadece Pro modellerinin ekranlarının 120 Hz‘e destek vereceği söyleniyor. iPhone 12 ile 12 Pro’yu birbirinden ayıracak bir diğer farkın ise kamera dizilimi olacağı dile getiriliyor. iPhone 12’de telefoto kameranın yer alması beklenmiyor.

iPhone 4 benzeri bir çerçeve tasarımıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz yeni modellerin yepyeni bir tasarım anlayışıyla geleceği konuşuluyor. Çentiksiz bir tasarıma sahip olacağı iddia edilen iPhone 12’de USB-C bağlantı noktasının olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Huawei Mate 30 Pro ve Samsung Galaxy Note10+‘ta olduğu gibi iPhone 12’de de ters kablosuz şarj özelliğinin olması bekleniyor. Ters kablosuz şarj özelliği sayesinde iPhone 12’nin Qi uyumlu cihazları kablosuz şarj edebileceğini söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni modeller 5G teknolojisiyle hızlı internet deneyimi vadedecek

iOS 14 yüklü gelecek yeni modellerde 5G teknolojisinin olma olasılığı da kuvvetle muhtemel. Yeni modellerle ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlgili Videolar