reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen WeShare

Volkswagen WeShare elektrikli otomobil paylaşım ağı sokaklarda

Elektrik geleceğinin deneyimlenmesi konusunda da önemli avantajlar getirecek olan Volkswagen WeShare, basit anlamda kullanıcılara kiralama hizmeti sunacak.

Yeni döneminin ilk elektrikli otomobili için geri sayıma devam eden Volkswagen, Almanya sınırları içerisinde kullanıcı deneyimi için önemli bir adım atıyor. Resmi duyurusu gerçekleştirilen araç paylaşım uygulamasıyla günlük hayatta çözümler sunacak olan marka, bu sınıftaki modellerin günlük hayattaki kullanışı konusunda da meraklılarına fikir verecek. İlk adımda başkent Berlin’de hizmete sunulacağı açıklanan Volkswagen WeShare isimli oluşum, şimdiden hatırı sayılır bir filo üzerinden sokaklara çıkacak. Detaylara baktığımızda ilk adımda 1.500 adet e-Golf‘ün kullanılabileceğini, ileriki süreçteyse 500 adet elektrikli Up modellerinin filoya dahil olacağını görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen WeShare turistler için kullanılabilir değil

Şimdilik 150 kilometreyi kapsayan bir alan içerisine kullanılabilecek olan Volkswagen WeShare‘ı deneyimleyebilmek çin gerekli olan ilk şey 21 yaş üzerinde olmanız. Bu şartın ardından sizden en az 1 yıllık ehliyet sahibi olmanız ve Almanya içerisinde kayıtlı bir adrese dahil olmanız gerekiyor. Bu da geliştirilen özel mobil uygulama üzerinden kullanılabilecek olan hizmetin turistler için çok da işe yarar olmayacağına işaret. Uygulama için açıklanan fiyat listesiyse şu an lansman adına uygun seviyeden başlatılmış durumda. Dakika başına 19 sent (euro) talep edilen sistemde eylül ayı itibarıyla bu rakam dakika başına 29 birime yükselecek. Alman otomobil devi, 2020 itibarıyla filoya yeni elektrikli otomobili ID. 3‘ü de eklemenin planlarını yapıyor.

İlginizi çekebilir

Elektrikli otomobillerle dalga geçen Toyota reklamı