reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.7 Tourer

Volkswagen ID.7 Tourer için resmi ön gösterim yapıldı

 - Güncelleme: 30 Ekim 2023 19:51

Volkswagen ID.7 sonrasında test edilmeye başlanan ve uzun zamandır gerçek yollardan fotoğrafları gelen Volkswagen ID.7 Tourer için resmi ön gösterim yapıldı.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz elektrikli Volkswagen ID.7 için üretim, uzun bir süre önce direkt olarak firmanın Almanya Emden’de yer alan fabrikasında başlamıştı. Elektrikli ID.3, ID.4, ID.5 ve ID.6 yanındaki yerini alan ID.7, 2026 yılına kadar piyasaya sürülecek 10 yeni Volkswagen elektrikliden birisi konumunda ve bizim gündemimize en son Almanya merkezli olarak siparişlerinin alınmasıyla gelmişti. Türkiye’ye 2024’te gelmesi beklenen ancak bu halen tam olarak kesin olmayan elektrikli, Almanya’da 56 bin euro başlangıç fiyatına sahipti. Bugün ise yolda olduğu uzun zamandır bilinen “wagon” versiyon Volkswagen ID.7 Tourer karşımızda yer alıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi aylardır gerçek yollarda kamuflajsız testleri yapılan, bugünkü ön gösterimde ise genel hatları çok gizlemeyen bir kamuflaj ile bizi karşılayan araç, farkını temelde daha büyük bagaj alanıyla gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2024 içerisinde tam olarak lanse edilecek ve ilk aşamada Avrupa’da satışa sunulacak otomobil, ailelerin elektrikli tarafta en çok tercih edeceği VW modellerinden olacak. Bu araç şimdilik tüm detaylar verilmiyor ancak 700 km’ye yakın bir menzil sunacak ve büyük olasılıkla tek motor üzerinden 282 beygir güç / 550 Nm tork getirecek. ID.7 Tourer için tahminlere göre ileride çift motor / dört çeker opsiyonu da sunulacak. Yine Almanya’daki Emden fabrikasında ID.7 ile beraber üretilecek model, merakla beklenen araçlar arasında.

Volkswagen ID.7 Tourer yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER