reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods Pro

AirPods Pro kablosuz kulaklık için ilk ön incelemeler çıktı [Video]

Apple‘ın kısa süre önce lanse ettiği yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro, ilk incelemeler ile gündemde. Model için ilk yorumlar burada;

Kısaca bir özet geçersek mevcut AirPods’tan farklı olarak kulak içi formunda hazırlanan kablosuz kulaklık, özellikle aktif gürültü engelleme özelliğiyle öne çıkıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Etrafınızda olup bitenlere kulak verebilmeniz için bir şeffaf moda da sahip olan kablosuz kulaklığın temelinde gelişmiş Apple H1 çipi yer alıyor. Bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı şekilde bağlantı kurabilen AirPods Pro, suya ve tere karşı dayanıklı ve telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. Aktif gürültü engelleme ile 4,5 saate kadar, gürültü engelleme kapatıldığı zaman ise 5 saat kadar pil ömrü sunan model, kablosuz şarj yetenekli hazne ile tam 24 saat boyunca göre yapabiliyor.

İşte bu modeli test eden ilk kişilerden birisi ünlü YouTuber Marques Brownlee oluyor. İlk AirPods’u da uzun süredir kullanan MKBHD, yukarıdaki videoda model hakkındaki ilk yorumlarını paylaşıyor. Kulakta normal AirPods’tan çok daha iyi duran ve daha ufak olan model, aktif gürültü engelleme konusunda kesinlikle kötü yorum almıyor. Bu konuda deneyen herkesin beklentilerini aşan kulaklık, tasarımı ve hava geçişi sayesinde diğer bazı gürültü engellemeli kulaklıklarda yaşanan “vakum efekti” sorunu da yaşatmıyor deniyor. Doğru silikon ucu seçmenize yardım ettiği görülen ürünün, ses kalitesi ise “iyi” bulunuyor. Ürünü deneyen kimse şimdiye kadar AirPods’a oranla “mükemmel” bir ses kalitesinden bahsetmiyor. Gürültü engelleme ile ses kalitesinin ciddi şekilde arttığı aktarılan kablosuz kulaklık, burada aşırı bir artış getirmiyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Pro kablosuz kulaklık kaça satılıyor?

Modelin yurt dışı fiyatı 249 dolar, Türkiye fiyatı ise 1.899 TL seviyesinde.

Ürün için yapılan diğer kutu açma ve ilk bakış videoları: