reklamı kapat

POPÜLER

RedmiBook Pro

K40 serisiyle MacBook Pro benzeri RedmiBook Pro da geliyor

Gündemden düşmeyen Redmi K40 serisi ortaya çıktığı kadarıyla yalnız kalmayacak. Çünkü MacBook Pro benzeri RedmiBook Pro da yolda.

Redmi K40 serisi kaynaklara göre K40 ve K40 Pro modellerinden oluşuyor ve resmi olarak 25 Şubat tarihinde tanıtılıyor. Xiaomi alt markası Redmi, bu etkinlikte ayrıca RedmiBook Pro isimli bir dizüstü de tanıtacak ve model yukarıdaki gibi görünecek. Direkt olarak bir MacBook Pro tasarımı taşıyan dizüstü, bu açıdan dikkat çekecek gibi görünüyor. “Pro” takısından anlaşılabileceği üzere güçlü olacak modelin henüz detayları bilinmiyor. Ancak alüminyum bir gövde üzerine kurulan ürün, yüksek ihtimalle 14 inç bir LCD ekrana sahip. Sağ tarafında özel bir sayısal tuş takımı yer almayan RedmiBook Pro, çok ince tuşlar taşıyor ve MacBook Pro’dan daha ince çerçeveler ile fazlasıyla modern görünecek izlenimi oluşturuyor.

RedmiBook Pro dikkat çekerken, Redmi K40 serisi için temel bilgiler şöyle

Sağlam kaynaklara göre hemen hemen kesin olarak K40’da Snapdragon 870 işlemci kullanılacak ve fiyatı depolama ile RAM’e bağlı olarak 355 ila 463 dolar arasında değişecek. K40 Pro’da ise daha önce söylendiği gibi Snapdragon 888 işlemci bulunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu modelin fiyatı ise depolama ile RAM’e bağlı olarak 463 ila 617 dolar arasında değişecek. İki telefonda da 6,81 inç 1440P AMOLED ekran yer alacak ve Pro’da 5.000 mAh, K40’da ise 4.500 mAh pil kullanılacak. Telefonlarda ortak olarak 120 Hz yenileme hızı da sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın