reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K40 Pro

Redmi K40 ve K40 Pro için “oyun telefonu” odaklı detaylar geldi

Gündemden düşmeyen Redmi K40 serisi için resmi paylaşımlar son dakikaya kadar sürüyor. Bu sefer “oyun telefonu” detayları gündemde.

Redmi K40 serisi bir sürpriz olmaz ise K40 ve K40 Pro modellerinden oluşuyor. Resmi olarak bugün içerisinde tanıtılacak telefonlar, ortak olarak 120 Hz yenileme hızına sahip OLED ekran üzerine kuruluyor. Xiaomi tarafından yapılan son paylaşımlar ise telefonların aynı zamanda birer oyun telefonu olarak da planlandığını gösteriyor. Modeller için harici tetik aksesuarı ile harici fan ünitesi geliştiren firma, modellerin resmi olarak 300 Hz “touch sampling” değerine sahip olduğunu da aktarıyor. Bunun sınıftaki en yüksek değer olduğu açıklanıyor ve bu da iddialı görünüyor. Bu değer parmak ile ekrana dokunmanın ne kadar hızlı algılandığına işaret ediyor. Değer ne kadar yüksek olursa dokunmalar o kadar çabuk algılanarak işleniyor. Bu da akıcılığı ve özellikle oyun oynama performansınızı artırıyor. Bünyelerinde gelişmiş bir titreşim sistemi olacak telefonlar, bu son paylaşım ile beraber oldukça merak ediliyor.

Hatırlarsınız kısa süre önce modellerin fiyatları da gündeme gelmişti. Daha önce Snapdragon 870 işlemcili K40 için depolama ile RAM’e bağlı olarak 355 ila 463 dolar arasında değişecek bilgisi verilmişti. Snapdragon 888 işlemcili K40 Pro ise depolama ile RAM’e bağlı olarak 463 ila 617 dolar arasında değişecek denilmişti. Şimdi ise K40’ın 340 dolardan, K40 Pro’nun ise 465 dolardan başlayacağı aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K40 serisi için başka neler biliyoruz?

Söylendiği kadarıyla Redmi K40 Pro’da 5.000 mAh, K40’da ise 4.500 mAh pil kullanılacak gibi görünüyor. Modeller için en üstte 8 GB RAM + 256 GB depolama sunulacağını da belirtmek gerekiyor. Bu arada telefonlardan yüksek ihtimalle sadece K40 Pro için Damascus çeliğinin desenini andıran bir arka kaplamaya sahip özel bir sürüm de yolda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın