reklamı kapat

POPÜLER

Hp HyperX

HP, oyun dünyasında büyük bir satın almaya imzasını atıyor

Bilgisayar pazarının dev isimlerinden HP, Kingston’ın oyuncu ekipmanlarına odaklanan markası HyperX’i satın alacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri arasında yer alan HP, büyüyen oyun / oyuncu pazarından daha fazla pay almak istiyor. Aslında Omen markası adı altında oyuncu bilgisayarları ve aksesuarları geliştiren ancak özellikle aksesuar tarafında Corsair, Logitech ve Razer karşısında öne çıkamayan firma, artık çevre birimleri tarafında daha çok ses getirmek istiyor. Bunun için seçilen firma ise Kingston‘ın oyuncu ekipmanlarına odaklanan alt markası HyperX olmuş durumda. HyperX ürünleri biliyorsunuz uzun yıllardır Türkiye’de de satılıyor ve geniş kullanıcı kitlelerine ulaşıyor. HP’nin HyperX’i almak için 425 milyon doları gözden çıkardığı aktarılıyor. Burada bu hamle ile HP’nin Kingston’ın sahibi olmayacağını belirtmek gerekiyor. Kingston’ın RAM ve depolama tarafında bağımsız olarak kendi ürünlerini satışa sunmaya devam edeceği açık şekilde aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP, HyperX ile kendisi için mantıklı bir adım atıyor

Oyuncu pazarı özellikle son yıllarda inanılmaz bir seviyeye ulaşmış durumda. Bu pazarda hem pazarlama / reklam hem de ürün satışı konusunda çok büyük bir potansiyel yer alıyor. Bu yüzden firmalar alanda daha fazla aktif olmak adına birbirleriyle yarışıyor. Biliyorsunuz artık hemen her şeyin “oyuncu versiyonu” bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun dikkat çeken yeni kablosuz şarj sistemi