reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volvo P1800 Cyan GT görücüye çıkarıldı

Geçtiğimiz yıllarda mavi renkli normal sürüm tanıtılmıştı. Bu sefer yeşil renkli Volvo P1800 Cyan GT görücüye çıkarıldı.

Volvo P1800 Cyan modelini size 2020 yılında direkt olarak buradaki haberimizde tanıtmıştık. Volvo, Binek Otomobil Şampiyonu Cyan Racing ile bir araya gelerek efsane P1800 modelinin 60. yılını kutlamak adına bu aracı hazırlamış ve İsveçli üreticinin meşhur Polestar rengiyle donatmıştı. Bu inanılmaz güzel görünen aracı daha sonra burada yayımlanan video gündeme getirmişti. Bu videoda Volvo P1800 Cyan‘ı karda yanlarken yani drift yaparken görmüştük. Motor sesinden tasarımına kadar her açıdan çok dikkat çekici olan ve modern ile klasiği bir araya getiren araç, kısaca hatırlamak adına gücünü güncel yarış modellerinde de kullanılan 2.0 litrelik bir motordan alıyor. S60 Polestar SC1’de kullanılan bu motor normal standartlarda 250 beygirlik güç ve 350 Nm tork üretiyor. Cyan ekibinin dokunuşuyla birlikte ise dört silindirli bu motorun P1800’de 413 beygir güç ve 455 Nm tork seviyesine çıkarıldığı aktarılıyor. Şanzıman tarafında ise özel üretim 5 kademeli manuel şanzımandan faydalanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu modeli bugün gündeme getiren ise temel alınarak hazırlanan yeni sürüm oldu. “GT” takısına sahip yeni sürüm mavi değil yeşil renkte geliyor ve geçmiş ile gelecek arasında bağ kuran jantlarıyla yine çok hoş görünüyor. Yeni tanıtılan Volvo P1800 Cyan GT modelinde daha konforlu sürüşe uygun bir süspansiyon sistemine yer verdiklerini belirten firma, bu aracı şimdilik kaça satacak açıklamış değil. Ancak İsveç merkezli olarak üretilen ve ABD’ye götürülen normal P1800 Cyan için tam 700 bin dolar verilmesi gerekiyor.

Volvo P1800 Cyan GT yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu