reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi elektrikli otomobil Xiaomi Automobile

Xiaomi, “otomobil geliştiriyor” iddialarına resmi cevap verdi

Xiaomi geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir haberle gündemde yer almıştı. Firma otomobil geliştiriyor denildi. İşte bu konuda açıklama geldi.

Xiaomi, otomobil pazarına, daha spesifik olursak elektrikli otomobil pazarına giriş yapabilir iddiası geçtiğimiz günlerde ses getirdi. Apple’ın elektrikli otomobiliyle sık sık gündeme geldiği şu günlerde heyecan yaratan bu gelişme, elbette büyük dedikoduları doğurdu. Elektrikli otomobil projesinin başında daha önce Elon Musk ile görüşmeler yapmış kurucu ve CEO Lei Jun‘un yer aldığı dahi iddia edildi. Ancak bu otomobil projesi şimdilik söz konusu değil gibi görünüyor. Firma resmi olarak şu an için onaylanmış bir otomobil projelerinin olmadığını aktarıyor. Ancak burada kesin olarak “böyle bir planımız / isteğimiz yok” denilmiyor. Yani firma ciddi ciddi bu alana ilgi gösteriyor olabilir, Çin merkezli elektrikli otomobil firmalarıyla ortaklığa giderek Çin pazarına bir özel bir otomobili önümüzdeki yıllarda pazara sunabilir.

Xiaomi Türkiye’de tam 30 milyon dolar yatırım yapıyor

Konuyla ilgili Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu: “Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye’de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz.” açıklamasında bulunmuştu.

Liu sözlerini, “Xiaomi olarak en önemli önceliğimiz bulunduğumuz her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek. Bu sebeple Türkiye’nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye’de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim.” diyerek tamamladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üretim ile ilgili Salcomp Avrupa Direktörü David Chang ise: “Türkiye’ye yeni teknolojiler kazandırabilmek ve Türk üreticisini pazarda bir adım daha öne taşıyabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu yatırım hepimiz için bir başlangıç. Bu topraklarda daha büyük işlerin altına imza atacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını burada test ediyor

İLGİLİ HABERLER