reklamı kapat

POPÜLER

DJI yarış drone'u

DJI yarış drone’u sızdırıldı; işte ortaya çıkan ilk bilgiler

Dünyanın en büyük drone üreticisi DJI, artık en sonunda şimdiye kadar garip şekilde uzak kaldığı yarış drone’u dünyasına da adım atıyor.

Drone denildiği zaman akla gelen ilk isim olan DJI, ürün gamına bu sefer “sonunda dedirten” bir yarış drone’u ekliyor. Kısa süre önce yukarıda gördüğünüz kutu üzerinden kendisini gösteren FPV 1 adı verilen drone, ciddi ciddi çok yakında hayatımıza giriş yapıyor. FPV yani birinci derece görüş üzerinden uçurmaya imkan tanıyan gözlük ve özel bir kontrolcü ile beraber gelecek gibi görünen drone, meraklılarını fazlasıyla heyecanlandırmış durumda. Peki bu yarış drone’ları normal drone’lardan farklı olarak ne sunuyor?  Yarış drone’ları inanılmaz yüksek hıza çıkabiliyor ve takla atma dahil çok seri hareket edebiliyor. DJI’ın ilk yarış drone’u hakkında şimdilik teknik detaylar gizemini koruyor. Ancak dört pervaneli olan modelin her zaman taşınabilecek kadar ufak olduğu görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI, yarış drone’u pazarını da domine edebilir

Modüler olacağı tahmin edilen bu drone modelinin, ne zaman tanıtılacağı halen spesifik olarak bilinmiyor. Dünya üzerinde popülerliği artan drone turnuvalarında kullanılmak üzere hazırlandığı tahmin edilen ürün, elbette bünyesinde yer alan kamera ile görüntü de alabiliyor. Yarış drone’ları artık sadece yarış / eğlence değil, aksiyon odaklı film / video çekimlerinde ticari olarak da ciddi şekilde kullanılabiliyor. Kişiler genelde yarış drone’larını kendisi yapıyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için çıkan yeni özelliklere bir göz atın