reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung imzalı çok ilginç “uzayabilen” akıllı telefon tasarımı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, çok ilginç akıllı telefonlar tasarlamaya devam ediyor. Bunlardan birisi daha karşımızda.

Tam olarak aşağıda görebileceğiniz bu tasarım alınan bir patent üzerinden ortaya çıkmış durumda. Çok büyük ihtimalle gerçeğe dönüşmeyecek bu model, yine de gerçekten ilginç görünüyor ve firmanın en kadar ileri çalışmalar içerisinde olduğunu gözler önüne seriyor. Çıkan sınırlı sayıdaki patent çizimlerine baktığımız zaman gerçekten daha önce görmediğimiz bir yapı karşımıza çıkıyor. Gördüğünüz bu model ekranını gerçek anlamda uzatabiliyor. Burada esnek bir “yuvarlanabilir” ekran ve bir kayış / dişli sistemi tasarlayan firma, motorlu bir yapıyı da benimsiyor olabilir deniyor. Yapısı gereği normal hali kısa ancak kalın olan akıllı telefon, bir ekran çentiği ya da deliği taşımıyor. Çünkü Samsung imzalı telefonun üstünde kalın bir çerçeve bulunuyor.

Samsung

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, katlanabilir telefon konusunda öncü isimlerden

Ancak biliyorsunuz firma halen Galaxy Fold modelini satışa sunabilmiş değil. Yaşadığı ekran sorunları nedeniyle satışı ertelenen telefon, gelen bilgilere göre bu sorunlarından kurtulmuş durumda. Bu ay içerisinde raflardaki yerini alacak denilen Samsung Galaxy Fold, oldukça merak ediliyor ancak çok kısıtlı bir kesime hitap ediyor. Çünkü modelin tam 1.980 dolar gibi çok yüksek bir fiyat etiketi bulunuyor. Bu cihazın Türkiye’de 30 bin TL’yi bulacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video