reklamı kapat

POPÜLER

Forestal'dan fiyatı nefes kesen katlanabilir elektrikli bisiklet

Forestal’dan fiyatı nefes kesen katlanabilir elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarının en özel firmaları arasında yer alan Forestal, yine gerçekten çok ses getiren bir bisiklet ile karşımıza çıktı.

Elektrikli bisiklet pazarında sürpriz olmayacağı üzere bir herkese hitap eden modeller bulunuyor bir de lüks otomobil gibi özel modeller.

İşte bunlardan bazılarına imzasını atan Forestal, kısa süre önce EonDrive adını verdiği motora sahip dört farklı bisiklet tanıttı.

Burada bizim en çok dikkatimizi çeken ise Aryon oldu. Tasarımsal olarak oldukça modern görünen modellerden Aryon, farkını katlanabilir olmasıyla koyuyor.

Bu model ufal lastiklere sahip ve katlanabilir yapıda olmasına rağmen bir süspansiyon sistemi taşıyor. Bu model şehir içi kullanımı için harika bir seçenek konumunda yer alıyor.

Bafang ile Forestal ortaklığında geliştirilen 2 kg’dan hafif EonDrive elektrik motoru ile gelen Aryon, bu 250W gücündeki motor ile tam 60 nm tork sunuyor.

360Wh 52 V pil paketine sahip olan elektrikli bisiklet, açıklamaya göre 25 km/s hıza çıkabiliyor. Motor daha kabiliyetli ancak yasal olarak hız 25 km/s olarak belirlenmiş durumda.

Birçok benzerinden farklı olarak tamamen devreden çıkabilen ultra hafif EonDrive motor, kağıt üzerinde olduğu kadar pratikte de çok iddialı görünüyor.

Forestal Aryon elektrikli bisiklet çok ama çok pahalı

Karbon fiber gövde temelli çok yüksek malzeme kalitesinin, disk frenlerin, gövdeye entegre renkli LCD ekranın, kaliteli süspansiyonların, karbon aktarmanın ve entegre LED ışıkların maliyeti sürpriz olmayacağı üzere az değil.

Aryon için açıklanan Avrupa fiyatı tam 10.399 euro seviyesinde yer alıyor. Bu fiyata Avrupa’da birçok farklı sıfır motosiklet alınabiliyor. Ancak her zaman alanda sınırları zorlayanlar bulunuyor ve maalesef bunun sonucu uçuk fiyatlar oluyor.

İlginizi Çekebilir

Sony’den müzik odaklı ilginç cihaz