reklamı kapat

POPÜLER

Eşel Mobil sınırlarını zorluyor; motorin için yeni zam

Fiyatlar dur durak bilmiyor; Benzin ve motorin için yeni zam

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilere göre üst üste yapılan zamlara bir yenisi eklendi. Benzin ve motorin fiyatlarına bir kez daha zam yapıldı.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Ancak akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışın belki de en büyük sebebi dolar kurunda yaşanan ani artışlar. Son birkaç gündür artan kur gerilimi ve petrol fiyatlarındaki artış anında ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarına günlerdir aşama aşama yansıyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) konu hakkında; “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 09/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 15 Motorinde 13 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” dedi.  Umarız günlerdir yaşanan üst üste zam haberlerinin sonuncusu bu olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Son gelen haberler ışığında Ankara’da ortalama 5,65 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,80 lira olmuş olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,51 liradan 5,66 liraya, İzmir’de 5,68 liradan 5,83 liraya artacak. Ankara’da ortalama 5,23 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,36 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,15 liradan 5,28 liraya, İzmir’de 5,25 liradan 5,38 liraya çıkıyor. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler