reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Mac Pro 2018

İşte merak edilen yeni Apple Mac Pro’nun geleceği tarih

Teknoloji devi Apple, uzun süredir yeni Mac Pro modeli üzerinde çalışıyor. iMac Pro’nun lansmanında modelin müjdesini veren firma, yeni performans canavarı için acele etmiyor gibi görünüyor.

Advertisement

Her Apple ürünü gibi ilk çıktığında olay olan silindirik gövdeli (Çöp kutusu lakaplı) mevcut Mac Pro, profesyonellerin beklentilerini karşılayamadı. Başta çok güçlü olmasına rağmen yeni güncelleme almayınca geriye düşen sistem, ayrıca modüler bir yapıya sahip değildi. Silindirik yapı ve bununla gelen özel parçalar yüzünden mevcut sistemi bir PC gibi güncellemek de mümkün olmadı. İşte tüm bunları değiştirecek yeni Mac Pro, açıklandığı kadarıyla 2019‘da geliyor. Tamamen modüler olacağı belirtilen yeni sistem, bu açıdan mevcut modelin bir öncesine dönecek gibi görünüyor. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda yıllarca güncelleyebileceği söylenen sistem, bu açıdan merakla bekleniyor. Profesyonel kullanıcılarla iletişim halinde ve onlara karşı açık olduklarını belirten Apple, bu yüzden 2019 tarihini vermekten kaçınmıyor. Bu da 2018’de “Pro” takısıyla sadece iMac Pro‘nun elde edilebileceğini gösteriyor.

Apple Mac Pro 2018

iMac Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Mac Pro büyük merak konusu

Henüz tasarımı veya diğer detayları hakkında herhangi bir bilginin yer almadığı sistem, dediğimiz gibi profesyonel alanda çok merak ediliyor. Sunacağı performanstan çok modüler yapısı merak edilen sistem, sürekli olarak en güçlü bileşenlere sahip “Mac” deneyimi sunacak deniyor. Onun yerini dolduran iMac Pro ise Türkiye’de 27 bin TL’den başlıyor.

İlgili Video

Mevcut en güçlü model iMac Pro