reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei P50

Huawei P50 serisi için resmi tarih ortaya çıkmış olabilir

Huawei, HarmonyOS etkinliği kapsamında Huawei P50 serisi için ilk resmi tasarım paylaşımını yapmıştı. Ancak telefonlar o zaman tanıtılmadı.

Advertisement

Ortaya çıkan son bilgilere göreyse Huawei P50 serisi resmi olarak 29 Haziran tarihinde tanıtılacak. Yani telefonlar çok yakında resmi olarak karşımıza çıkacak.

Telefonlar firmanın açıkladığı üzere Android yerine HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruluyor. Firmanın geleceğinde Android bulunmuyor.

Huawei P50 serisinin özellikleri hakkında henüz çok sağlam bilgiler elimizde bulunmuyor. Ancak bu konuda bazı taze detaylar ortaya çıkmış durumda. Aktarıldığı kadarıyla seriye gücünü artık hemen hemen kesin olarak Kirin 9000 işlemci veriyor.

Modellerin kamera konusunda da çok güçlü olacağı açık şekilde net. Bu modellerde halen Leica desteği yer alıyor ve yeni serinin özellikle ultra geniş açıda iddialı olduğu aktarılıyor.

Çünkü serideki model ya da modellerde 1/1.18-inç gibi büyük sensörlü bir ultra geniş açı kamera yer alıyor. Bunun sektör için ultra geniş açı özelinde kullanılan en büyük sensör olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 dahil olmak üzere HarmonyOS ile Android kullanımı bitiyor

Daha önce söylediğimiz gibi HarmonyOS işletim sisteminin merkezinde App Gallery uygulama marketi yer alıyor. App Gallery içerisinde şu an inanılmaz yüksek sayıda yerli uygulama yer alıyor.

App Gallery’nin en büyük eksiği birçok sosyal medya uygulaması ve Google uygulama ile servislerine sahip olmaması. Ancak firma onlara da alternatifler geliştiriyor. Huawei’den bu konuda çok ciddi adımlar gelmiş durumda.

İşletim sistemi için HMS Core özelinde 134 bin uygulama bulunduğu geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Platforma uygulama geliştirmek için 4 milyon kişinin giriş yaptığı da verilen bilgiler arasında yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı