reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple’dan Android geliştiricilerini üzecek anlaşma

Apple yaptığı yeni anlaşmalarla şirketin çapını genişletmeye devam ediyor. Son satın alımı ise Android geliştiricilerin canını sıkacak cinsten.

Apple, Kanadalı girişim Buddybuild‘i satın aldığını duyurdu. Söz konusu girişim, uygulama geliştiricileri için çözümler üretiyor. Hem Android hem de iOS desteği sunan Buddybuild’ın satın alınmasının ardından uygulamanın artık Android desteği vermeyeceği açıklandı. Söz konusu çözümler sadece Apple geliştiricilerine özel olacak. Girişim firmanın Xcode mühendis grubunun içine dahil edilecek. Söz konusu satın alım uzun vadede iOS geliştiricileri için sevindirici bir haber. Apple, Buddybuild’ın yazılımını Xcode’a entegre ederek geliştiriciler için daha gelişmiş bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Söz konusu birleşimle beraber firmanın kendi geliştirme çözümleri de uygulama geliştiriciler için daha kullanıcı dostu bir hale gelecek.

Android geliştiricilerine kötü haber

iOS geliştiricileri için her ne kadar sevindirici olsa da işin Android tarafı pek de mutlu olmayacak gibi görünüyor. Uygulama geliştiriciler arasında oldukça popüler olan girişim 1 Mart‘tan itibaren Android desteğini kesecek. Her ne kadar farklı alternatifleri bulunsa da pek çok kullanıcı geçiş evresinde uygun çözümleri bulmak için tökezleyecektir. Buddybuild’ın Xcode’a ne zaman yerleştirileceği ise şimdilik bilinmiyor. Firmanın yaptığı resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.