İlk Xiaomi katlanabilir telefon için ihtimal dahilinde yeni gösterge

20 Ekim 2020 17:30

Katlanabilir telefon pazarına halen adım atmayan dev isim Xiaomi, 2021’de yukarıdaki tasarımla pazara giriş yapabilir. İşte detaylar;

Akıllı telefon sektörünün dev ismi Xiaomi, kısa süre önce sayfadaki katlanabilir telefon patentini aldı. Burada Samsung Galaxy Fold benzeri bir ekrana sahip model çıkıyor. Yani Huawei Mate X serisi gibi dışa doğru değil içe doğru kapanan bir ekran olan telefon, dışında sürpriz olmadığı üzere ikinci bir ekran barındırıyor. Ön kamera modülü yan kısmında olan, bu modülün altında da bir parmak izi sensörü taşıyan telefon, arkasında üçlü kamera taşıyor ve firmanın katlanabilir pazardaki ilk çözümü olabilir yorumlarını alıyor. Ancak elbette bunun için henüz elimizde kesin bilgiler yer almıyor. Fakat Xiaomi’nin ilk modeli gerçekten uzun süredir merakla bekleniyor. Artık bir adım gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi en son hızlı şarj konusunda ses getirdi

Firma yeni geliştirdiği teknoloji ile kablosuz tarafta tam 80W seviyesine çıkış yaptı. Bu 80W kablosuz şarj teknolojisi 4.000 mAh pili sadece 19 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu da gerçekten çok güzel görünüyor. Bu yeni teknolojinin henüz ne zaman bir akıllı telefon içerisinde yer alacağı ise henüz açıklanmıyor. Ancak 2021’de gelecek Snapdragon 875 işlemcili Xiaomi Mi 11 modelinin bu hızı taşıyor olacağı düşünülüyor. Bu teknoloji için çok ümitli olan teknoloji devi, pil sorununu tamamen hayatımızdan çıkarmaya oldukça kararlı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Razer imzalı ilk oyuncu koltuğu ile tanışın