Togg, yerli otomobil fabrikasındaki son durumu gösterdi [18 Mayıs]

18 Mayıs 2022 10:05

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, bugün sosyal medya hesaplarından yerli otomobil fabrikasındaki son durumu gösteren video paylaştı.

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg tarafından yapılan “Gemlik Tesisimizde bu ay” başlıklı bu en son video paylaşımına şu not düşüldü: “208 robot ile parçalı denemelere başladığımız Gemlik Tesisimizde bu ay; Boya tesisinin yüzde 99’u tamamlandı. Gövde tesisinin yüzde 97’si tamamlandı. Montaj tesisinin yüzde 95’i tamamlandı.” Hızlı şekilde ilerleyen fabrika, eğer bir aksilik olmaz ise yıl bitmeden ilk aracı seri üretimden çıkarmaya başlayacak. Bu konuda halen spesifik bir tarih verilmiyor ancak 2022 sonunda ilk yerli otomobilin üretime alınması hedefleniyor. Gerçekten büyük bir alan üzerine kurulan ve çok sayıda robotu merkeze alan fabrikanın içindeki ve dışındaki tüm gelinen nokta yukarıdaki videoda açık şekilde görülebiliyor.

Bu fabrika ve fazlası için firmanın iş ilanları da artıyor. Togg’un güncel iş ilanlarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Bu ilanların büyük bölümü Gemlik merkezli olarak açılıyor ancak son dönemde bazı farklı bölgelerde de ilanlar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi satış fiyatı henüz açıklanmayan, yeni yıldan önce de açıklanması beklenmeyen tamamen elektrikli otomobilin, son açıklamaya göre 2023 yılının ilk üç ayında yollara çıkarılması hedefleniyor. 2024 yılında ise yine tamamen elektrikli olacak sedan versiyonun yollara çıkarılması bekleniyor.

Togg yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Paylaş