Turkcell Arıkovanı’nda destek arayan yerli akıllı saat: Sense Watch [Video]

03 Kasım 2018 13:00

Türkiye’nin ürettiği yerli teknolojilerin hayata geçmesine öncülük eden Turkcell Arıkovanı, engel tanımayan bir girişimi daha vitrinine taşıyor. Karşınızda Sense Watch.

Turkcell kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, işitme engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak Sense Watch akıllı saat modeline ev sahipliği yapmaya başladı. Bu çok güzel ürün teknolojiyle engellere meydan okuyor. Duyma problemi yaşayan bireylerin çevresini, arkadaşlarını ve diğer her şeyi daha iyi anlamasına yardımcı olacak Sense Watch, ses dalgalarını titreşime dönüştürüyor ve çevredeki sesleri algılayıp yazıya çevirerek tüm akıllı cihazlarla entegre çalışabiliyor. Gelişmiş saat sesin tiplerini ve yönünü algılayabilme özelliği taşırken, diğer yandan da çeviri yapabiliyor ve konuşmaları titreşim diline çevirerek titreşimden duyma engelli bireyler için yeni bir dil oluşturuyor.  Söylendiği kadarıyla Sense Watch ile en sevilen şarkıları hissederek onlara eşlik etmek, müziğin ritmine ayak uydurmak mümkün oluyor. Evde kapının çalışı ya da bebeğin ağlamasından haberdar olmaya imkan sağlayan ürün, kitap içerikleri, dergi ve gazete özetlerini de içeriyor. Film efekt ve seslerini hissetmeye yardım ediyor. Tüm akıllı cihazlardan veri alabilen akıllı saat, akıllı televizyon ve akıllı tahtalar ile birlikte kullanılarak eğitimi daha etkin hale getirebiliyor. Dileyen akıllı saati ajanda gibi kullanarak otobüs saati, hava durumu ve sosyal etkinlikler hakkında bildirimler alabiliyor. Araçla entegre edilerek daha güvenli bir sürüş sunan cihazın uyarı sistemi ile sokakta daha güvenli yürüme imkanı sunuluyor. Cihaz ayrıca diğer Sense Watch kullanıcıları ile iletişime kurmaya da yardım ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell Arıkovanı, akıllı saat Sense Watch ile birçok kişiye umut ışığı oluyor

Geliştirilen saatin koyulan hedefine ulaşabilmesi için 28 gün kaldı ve 140 bin TL’ye ihtiyaç var. Destek olmak için hazırlanan özel sayfayı buradan ziyaret edebilirsiniz. Oğuzhan Aydemir önderliğinde sürgülen kampanya için şimdiye kadar 56 bin TL toplanmış durumda. Projeye en az 39 TL bağış ile destek olunabiliyor.

Paylaş