Xiaomi Mi Band 5 tanıtıldı; işte uygun fiyatı ve tüm özellikleri

11 Haziran 2020 10:08

Xiaomi Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik sonunda resmi olarak lanse edildi. İşte tüm detayları;

Xiaomi Mi Band 5 büyük sızıntıların ardından resmi olarak karşımızda. Tasarımsal olarak Mi Band 4 ile hemen hemen aynı olan model, bu açıdan alışılmış yapıyı bozmuyor. Farklı kayış renkleriyle elde edilebilecek akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bu gerçekten çok büyük bir kolaylık anlamına geliyor. Bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde tam 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. Burada Xiaomi’nin gerçekten çok ama çok renkli seçenekler hazırladığı görülüyor. NFC desteğiyle (Özel sürümde) gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, uyku takibi de yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, genel olarak fiyatına oranla beklentileri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 5 gerçekten uygun fiyatlı bir seçenek konumunda

Modelin fiyatı yurt dışında sadece 27 dolar seviyesinde yer alıyor. NFC’li versiyon içinse 32 dolar verilmesi gerekiyor. Türkiye’de de ilerleyen süreçte satılacak bilekliğin, bu fiyat ile çok geniş bir kitleye hitap ettiği açık şekilde görünüyor. Modelin resmi garantili Türkiye fiyatı ya da Türkiye satış tarihi hakkındaysa henüz elimizde bilgi yok. Ancak Türkiye fiyatının 250 TL‘den aşağıya olmasını beklemiyoruz.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli

Paylaş