Xiaomi sonrasında Huawei ve Leica ortaklığı için yolun sonu geldi

23 Mayıs 2022 15:25

Xiaomi, uzun zamandır söylentileri gelen bir konuyu gerçeğe dönüştürdü ve Leica ile bir araya geldi. Bu durum Huawei için bir son oldu.

Xiaomi ve Leica arasında yapılan uzun vadeli stratejik ortaklık sonrasında Huawei ve Leica arasındaki uzun yıllara yayılan macera bitti. Bu konuda resmi olarak doğrulama geçen firma, Leica ile beraber kesinlikle çok güçlü kamera sistemleri pazara sundu. Android pazarında kamera konusunda en güçlü telefonlarda her zaman Huawei’nin imzası bulunuyordu. Halen hazırladığı telefonların kamera sistemleri Leica ile ortak yapılan geliştirmeler ile çok güçlü olan şirket, artık netleştiği üzere P50 serisi ile beraber bir dönemi kapatmış oldu. Artık mobilde eskisi kadar öne çıkamayan ve bunun arkasında ABD ambargosu yer alan Huawei, elbette Leica’dan sonra kamera konusunda geriye düşmeyecek. Çünkü bu tarz ortaklıklarda halen en büyük iş şirket içerisinde yapılan geliştirmeler ile elde ediliyor.

Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor. Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı. Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti.

Xiaomi, Leica ve Huawei konusu yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Paylaş