Apple, sunduğu servisler üzerinden 2021’e genel bir özet geçti

18 Ocak 2022 14:51

Teknoloji devi Apple, servislerini öne çıkaran özel bir makale yayınladı. Firma servislerini 2021’de daha da geliştirdi.

Apple Türkiye bugün resmî sitesinde “2021 yılında, Apple servisleri her zamankinden daha fazla yolla tüm dünyada yenilikçi uygulamalar, güçlü içerikler ve kullanıcıların yaşamlarını zenginleştirerek dönüşüm yaratan deneyimler sunmaya yardımcı oldu.” özetine sahip bir yazı yayınladı. Burada yer alan yazıda birçok önemli konuya değinildi, firma sunduğu servisler üzerinden 2021’e genel bir özet geçti.

“Tüm dünyadan kullanıcılar eğlenmenin, bilgi edinmenin, bağlantıda kalmanın ve ilham almanın yeni yollarını ararken Apple’ın birinci sınıf servis portföyü 2021 yılında da önemini kanıtladı.” diyen Apple’ın servislerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue sözlerini şöyle sürdürdü:

“Apple, 745 milyonun üzerinde ücretli abonelik ile tüm dünyadan geliştiricileri, sanatçıları ve hikaye anlatıcılarını bir milyarı aşkın aygıt üzerinden kullanıcılarla bir araya getirmeye; kullanıcılara her gün yaşamlarını derinden zenginleştiren araçlar, içerikler ve deneyimler sunmaya devam ediyor.”

Burada en önemli detaylardan birisi daha önce de ortaya çıkan bir bilgi oldu. Firmaya göre dijital ürün ve hizmetler satan geliştiriciler App Store’un kullanıma sunulduğu 2008 yılından bu yana 260 milyar ABD dolarından fazla kazanç elde etti. 

Apple tarafına göre azımsanamayacak büyüklükteki bu tutar, App Store’un aracılık ettiği toplam ticari hacmin küçük bir kısmını oluştursa da yıllık App Store geliştirici kazançları açısından yeni bir rekor anlamına geliyor ve bu ekosistemin dünyanın dört bir yanındaki girişimciler için fırsatlar yaratmaya devam ettiğine ve ekonomik büyümeyi desteklediğine ilişkin anlamlı bir veri işareti sunuyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Paylaş