Vivo, yeni telefonu NEX 5 ile tam “7 inç” seviyesine çıkabilir

14 Ocak 2022 15:11

Akıllı telefon pazarının Türkiye’de resmen yer alan Çinli üreticilerinden Vivo, yeni telefonu NEX 5 ile tam “7 inç” seviyesine çıkabilir.

Akıllı telefon ekranları hali hazırda çok büyük durumda ancak daha büyüklerini de talep edenler var. Bu konuda bir adım atacak gibi görünen Vivo, eğer gelen ilk bilgiler doğru çıkarsan NEX 5 adı verilecek yeni telefonuna tam 7 inç ekran koyabilir. Dört köşeden kavisli olacak ve çok ince çerçevelere rağmen elde kullanmak kolay olmayacak telefon, kamera konusunda da iddialı duruyor.

Çinli bir sağlam kaynağa göre telefonda zoom için bir periskop kamera olacak ve burada tam olarak 5x optik zoom sunulacak. Zeiss ortaklığında hazırlandığı aktarılan kamera sistemi merak uyandırırken, telefonun gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacağı söyleniyor. 50W kablosuz şarj sunacak bilgisi verilen Vivo imzalı telefon, yüksek ihtimalle çok pahalı olacak ve Türkiye pazarında sunulmayacak.

Halen ufak ekranlı akıllı telefon isteyenler bulunuyor ancak bu durum firmalar için ticari bulunmuyor. Örneğin tam iki sene boyunca “mini” iPhone sunan teknoloji devi Apple, 2022’deki iPhone’lardan “mini” modeli kaldıracak. Yani bu yıl iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini gibi bir iPhone 14 mini gelmeyecek. Yeni yılda 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max olacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Paylaş