reklamı kapat

POPÜLER

cadillac-ctsv-coupe

1.444 beygir gücüne sahip CTS-V, Koenigsegg’in pabucunu dama attı [Video]

Akıl almayacak kadar güçlü bir motora sahip özel yapım CTS-V, lüks arabaları özelleştirme hizmeti sunan SNL Performance firmasının ilk girişimi değil. Normalde 566 beygir gücünde olan CTS-V motorunu ocak ayında 1309 beygir gücüne çıkarmayı başaran SNL Performance, süper güçlü motor üretme konusunda sadece kendisiyle yarıştığını kanıtlamak istercesine şimdi de 1.444 beygir gücüne ve 1.845 nM torka sahip CTS-V ile karşımıza çıktı.

Peki 566 beygir gücündeki bir motor 1.444 beygir gücüne nasıl çıkar? Öncelikle motor üzerinde çalışması için bulabildiğiniz en hırslı teknisyenleri toplayarak işe başlayabilirsiniz! SNL’in çılgın teknisyenleri motora Mast Black Label silindir kafası, Wilson emme manifoldu, twin intercooler ve Fore üçlü yakıt pompası sistemi eklemiş.

SNL, henüz rakibi Hennessey Performance’ın saatte 435 km olan hız rekorunu kıramamış olsa da, en güçlü motoru 1.200 beygir gücünde olan Hennessey’i motor gücü bakımından çoktan geçmiş durumda. Ancak SNL’in hız rekorlarını kırmayı da gözüne kestirdiğine hiç şüphe olmadığından, önümüzdeki aylarda çok daha güçlü motorlarla karşılaşmayı heyecanla bekliyoruz.

VİDEO

YORUMLAR