reklamı kapat

POPÜLER

10.900 mAh pil kapasitesine sahip akıllı telefon

Donanım ve yazılım entegrasyonu her ne kadar kullanım süresi için hayati önem taşısa da devasa kapasiteli bir pilin yerini hiçbir şey doldurmuyor. Günümüz akıllı telefonlarının neredeyse tamamına yakınındaysa estetik kaygılar nedeniyle yüksek kapasiteli piller kullanılmıyor. Yüksek pil kapasitesiyle pilin bitme sorununu ortadan kaldıran bu cihaz ise tasarımı değil işlevselliği önemseyenleri hedef alıyor.

YAAO 6000 isimli bu telefonda 10.900 mAh kapasiteli bir pil yer alıyor. Normal akıllı telefonların harici bataryalarla bu değerlere zor ulaştığını düşünürsek cihazın pil konusunda ne kadar iddialı olduğunu daha iyi anlamak mümkün. Tabii bu dev pil kapasitesi nedeniyle telefon bir hayli kalınlaşsa da tasarım olarak göze hoş göründüğünü söyleyebiliriz.

Teknik özellikler tarafına baktığımızda ise çok da etkileyici bir donanım görmek mümkün değil. Dört çekirdekli MediaTek MT6735 işlemciden güç alan telefonda yalnızca 1 GB RAM bulunuyor. 5,5 inçlik 720p çözünürlüğünde ekranla gelen telefonda 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera yer alıyor. 16 GB depolama alanının bulunduğu telefonun hafızası microSD kart ile artırılabiliyor. Pil değiştilebiliyor ve böylece iki adet 10.900 mAh pil ile günlerce şarja ihtiyaç duyulmuyor. Çin sınırlarını terk etmesi beklenmeyen telefonun fiyatı ise 220 dolar.