reklamı kapat

POPÜLER

10 dakika telefon kullanmayarak bir çocuğun bir günlük temiz su ihtiyacını karşılayabilirsiniz! [Video]

 Akıllı telefonlarımız her an elimizin altında yer alırken UNICEF verilerine göre dünya genelinde 768 milyon insanın temiz su kaynaklarına erişimi bulunmuyor. Şu an dünyanın farklı yerlerinden insanlar cep telefonlarını kullanmayarak çocukların en temel yaşam kaynağı olan su ihtiyacına destek oluyor.

UNICEF, Tap Project adı verilen projesi ile akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarını kullanmadıkları her 10 dakika için bir çocuğun bir günlük su ihtiyacını karşılıyor. Projeye katılmak için kullanıcıların internet tarayıcı sayfasına uniceftapproject.org yazarak uygulamayı çalıştırmaları ve telefonlarını kullanmayı bırakmaları gerekiyor. Projenin sponsoru Giorgio Armani, projeye dahil olan kullanıcıların her on dakikalık telefonsuzlukları için UNICEF’e bağış yapıyor.

31 Mart tarihine kadar devam edecek proje kapsamında kullanıcılar kendileri de bağışta bulunabiliyorlar. Yapılacak olan 5 dolarlık bir bağışın 200 gün temiz su anlamına geldiğini belirten UNICEF, proje sitesinde yayınladığı istatistiklerde en aktif katılım gösteren şehrin Seul olduğu, insanların bugün 4 milyon selfie fotoğraf veya 841 bin kedi fotoğrafı görmek yerine çocukları suya kavuşturduklarını belirtiyor. Akıllı telefonlar sayesinde tüm dünyaya erişmek ne kadar kolaysa on dakika telefonlardan uzak durup bir çocuğu suya kavuşturmak da o kadar kolay. Şimdi hep birlikte biraz mola verelim…

VİDEO