reklamı kapat

POPÜLER

100 dolara iPad Air aldı, kutudan teneke çıktı [Video]

Hem performans hem de tasarım anlamında oldukça başarılı olan iPad Air’ı satın almak isteyenler, yüksek fiyat nedeniyle internetteki farklı satış kanallarına yöneliyor. Ancak güvenilirliği olmayan internet kullanıcılarından yapılan alışverişler hüsranla sonuçlanabiliyor. 100 dolara iPad Air alan veya aldığını düşünen bu adamın düştüğü durum da internetten alışveriş yaparken ne kadar dikkatli olunması gerektiğini gözler önüne seriyor.

İnternet üzerinde bir açık artırma sitesinde 100 dolara ürünü satın aldığını belirten genç adam, gelen ürünle şaşkına dönmüş. Dolandırıcılar teneke üzerine iPad Air’ın resmini basarak gerçek bir iPad gibi görünmesini sağlamış. Teneke levhanın olması da gerçekçiliği bir hayli artırmış. Fiyatın bu kadar düşük olmasından neden şüphelenmediği bilinmeyen mağdur, giden 100 dolarına sinirlenerek konuyla ilgili bir de video çekmiş.

Yapılan bu dolandırıcılık aslında ilk değil. Daha önce de farklı ülkelerde iPhone kutularına oyun hamuru koyarak satmış ve Nintendo 3DS kutusuna taş doldurarak satışa sunmuşlardı. Ülkemizde ise kutuya salatalık koymak gibi çok daha yaratıcı örneklere denk gelmek mümkün. Eğer internet üzerinden alışveriş yapmayı planlıyorsanız; ürünü satışa çıkaran kişinin güvenilirliğine, sitenin güvenli olmasına ve cihazın gerçek fotoğraflarının satış sayfasında yer almasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR