reklamı kapat

POPÜLER

1080p çözünürlüklü ve 5 inç ekranlı ZTE Grand S, Çin’de görücüye çıktı

Çinli ZTE firması, 1080p (Full HD) çözünürlüklü ve 5 inç ekranlı akıllı telefonu Nubia Z5‘i geçen hafta Çin‘de satışa sunmuştu. ZTE’nin şimdiki projesi ise şirketin amiral gemisi olacak olan Grand S. Shanghai’daki akıllı telefon tasarım merkezinin araştırma ve geliştirme tesisinin açılışını gerçekleştiren ZTE, yeni akıllı telefonunu da burada tanıttı.

Şirketin tasarım müdürü Hagen Fendler tarafından tanıtılan şirketin yeni amiral gemisi olacak Grand S, 1920×1080 (Full HD) piksel çözünürlüklü 5 inçlik bir ekrana ve 443ppi’lık piksek yoğunluğuna sahip. ZTE, akıllı telefonun 0,55mm’lik inceliğiyle dünyanın en ince dokunmatik paneli olduğunu iddia ediyor. 1,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci, 2 GB RAM ve 13 megapiksel çözünürlük sunan kamera cihazın teknik özellikleri arasında yer alıyor. 2500 mAh kapasiteli pilin kullanıldığı akıllı telefonun farklı renk seçeneklerine de sahip olacağı belirtiliyor. Cihazın Çin’deki satış fiyatının 2,799 Çin Yuan’ı (805 TL) olacağı belirtiliyor.

Bu arada Full HD çözünürlüklü ve 5 inç ekranlı HTC Droid DNA’yı test eden kişiler, akıllı telefonun yetersiz pil ömrünü eleştirmişti. ZTE Grand S’in HTC Droid DNA’den daha ince bir tasarıma sahip olduğu düşünüldüğünde akıllı telefonun pil performansının nasıl olacağı merak ediliyor. Akıllı telefonun dünya genelinde yapılacak tanıtımı ise önümüzdeki ayın başında Las Vegas’da düzenlenecek olan CES’te gerçekleşecek.
ZTE Grand S
ZTE Grand S
ZTE Grand S