reklamı kapat

POPÜLER

iPad pro

12,9 inç ekranlı iPad Pro resmen duyuruldu [Video]

Uzun zamandır geleceği söylenen iPad Pro nihayet Apple etkinliğinde duyuruldu. Dev ekranıyla başarılı görseller sunan ve performans konusunda masaüstü bilgisayarlarla yarışan iPad’in bu zamana kadar iPad’in yaşadığı en büyük değişim olduğu belirtiliyor.

DEV EKRAN
12,9 inç ekrana sahip iPad Pro’nun ekran çözünürlüğü 2732x 2048 piksel. Ekranda toplam 5.6 milyon piksel yer alıyor. Bu ekranın Apple’ın bu zamana kadar geliştirdiği en iyi ekran olduğu ifade ediliyor ve Apple bu ekranın 15,6 inç MacBook Pro Retina’daki ekrandan daha fazla sayıda piksele sahip olduğunu belirtiyor. 64 bit A9X işlemcinin yer aldığı tablet A8X işlemcisine kıyasla 2 kat daha fazla bellek bant genişliğine ve iki kat daha hızlı depolama performansına sahip. 10 saat pil ömrüne sahip olan iPad Pro, tüm bu gelişmiş özelliklerine rağmen 6,9 milimetre kalınlığında gövde yapısına sahip olması dikkat çekiyor.

compatible_large
STYLUS DESTEĞİ
Uzun süredir ortalıkta dolaşan dedikodularda olduğu gibi iPad Pro, Apple Pencil adı verilen stylus’la birlikte geliyor. Profesyonel kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen iPad Pro, Apple Pencil desteği sayesinde tasarım işiyle uğraşan kullanıcılara hitap ediyor. Ayrıca opsiyonel olarak satın alınabilen klavye ile yazı yazmak da kolaylaşıyor. 8 megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip cihazda 4 ayrı hoparlör bulunuyor. Microsoft ile yapılan anlaşma çerçevesinde Office uygulamalarına yer verilirken Adobe’un çizim ve tasarım uygulamaları da iPad Pro’ya uyumlu hale getirmiş. Touch ID teknolojisi aracılığıyla parmak iziyle giriş yapma özelliği de iPad Pro’da yerini almış durumda.

Kasım ayında piyasaya sürülecek olan iPad Pro’nun 32 GB versiyonu 749 dolar, 128 GB versiyonu 949 dolar ve hücresel veri sunan 128 GB versiyonu ise 1079 dolara kullanıcılarla buluşacak. Apple Pencil 99 dolar ve klavye ise 169 dolar fiyat etiketine sahip olacak.
iPad Pro

https://youtu.be/WlYC8gDvutc

Apple Pencil

https://youtu.be/iicnVez5U7M