reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

360 derece kamera

360 derece kamera ile kaydedilen korkunç ralli kazası [Video]

360 derece kamera modelleri çoğu kişi tarafından beğenilmiyor. İnsanlar genel olarak video izlerken ekstra emek verip çevreye bakmak istemiyor. Ancak bu kameraların çevreleyici kayıt yeteneği zaman zaman çok ilginç sonuçlar çıkarabiliyor.

Advertisement

İşte bunlardan bir tanesi kısa süre önce İngiltere’de kayıt altına alındı. Daniel Watkins tarafından kaydedilen video, bir ralli otomobilinin kazasını 360 derece kamera ile gözler önüne seriyor. Kısa süre önce düzenlenen Wyedean Rally etkinliği kapsamında meydana gelen kaza, şans eseri Daniel Watkins’in önünde gerçekleşmiş. Videoyu Ricoh’un Theta V model isimli 360 derece çekim yapabilen 4K kamerasıyla kaydeden adam, ortaya kısa ancak korkutucu bir video çıkarmış. Sizin de aşağıda izleyebileceğiniz videoda, Toyota marka yarış otomobilinin yolun dışına çıkışı ve ardından attığı takla görünüyor. 360 derece çekildiği için araçtan çıkan parçaların düştüğü yeri dahi gösteren video, yarışı izleyen kişilerin tepkisini de gözler önüne seriyor.

Her şey 360 derece kamera sayesinde

Olay çevreleyici olarak görüntülendiği için kaza sık sık yaşanan yarış kazalarından daha etikili görünüyor. Kaza sırasında pilot ve yardımcı dahil kimsenin zarar görmediğini belirten Daniel Watkins, son dönemdeki en ilginç kaza videoların birini yakalamış görünüyor. 360 derece çekim yapabilen kameralar, işte bu tarz noktalarda farkını ortaya koyuyor.

VİDEO