reklamı kapat

POPÜLER

3D makyaj yazıcısı Mink ile makyajda sınırsız renk özgürlüğü geliyor

3D yazıcılarla cep telefonu, suni organ veya roket parçaları yapılabiliyorsa makyaj malzemesi neden yapılamasın? Tabii ki yapılır. Mink, sınırsız renk seçeneğinde makyaj malzemeleri elde edilebilmesi için tüm kadınların ve profesyonel makyaj uzmanlarının imdadına yetişiyor.

Mink’in yaratıcısı Harvard’lı araştırmacı Grace Choi, en pahalısından en ucuzuna tüm makyaj malzemelerinin aynı temel malzemeleri kullandığını ve temel farklılığın renklerde ortaya çıktığını farkederek ortaya makyaj malzemesi üretebilen 3D yazıcıyı çıkartmayı başardı. Mink, internette yer alan bütün renk paletlerinden göz farı, dudak parlatıcı, fondöten ve diğer makyaj malzemelerini üretebiliyor. Mink ile tam olarak istenilen renkte makyaj ürünleri elde edilebiliyor. İçeriği Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi FDA onaylı malzemeler kullanan Mink’in ihtiyacı olan tek şey tam olarak istediğiniz rengin kodunun girilmesi.

Elbette ki makyaj malzemeleri için renk çok önemli olsa da dayanıklılık ve diğer birçok faktör de kullanıcıların dikkat ettikleri noktalar arasında yer alıyor. Mink de sınırsız renk seçeneği ile önemli bir başlangıca imza atarak 3D yazıcıların kozmetik sektörü için önemine dikkat çekmeyi başarıyor. Bu yılın sonunda satışa sunulması planlanan ve ilk etapta 13-21 yaş arası kitleyi hedefleyen Mink için belirlenen fiyat ise 200 dolar.

YORUMLAR