reklamı kapat

POPÜLER

4K video kaydeden Samsung NX mini 2’nin özellikleri sızdı

25 Haziran 2015

Samsung’un aynasız kompakt modeli NX mini‘nin çıkışının ardından bir yıl geçti ve NX mini 2’nin teknik özellikleri sızdırılmaya başladı. Sızdırılan bilgilere bakılırsa yeni makine güçlü özelliklerle birlikte geliyor.

Söylenenlere göre NX mini 2’nin en önemli özelliği 4K video kaydı. Güçlü DSLR kameralarda görmeye alıştığımız bu özelliğe kompakt makinelerde pek sık rastlamıyoruz. Bu da NX mini 2‘yi diğer kompaktlara göre bir adım öne çıkarıyor. Makinenin 4K videoları 24 FPS’te kaydedebildiği söyleniyor. Bu video kaydının gerçekleştirilmesi için yeni geliştirilmiş bir işleme motoru ve 20.5 megapiksellik sensör kullanılıyor. LCD yerine AMOLED panelin tercih edildiği 3 inçlik ekran döndürülerek selfie çekimi yapılabiliyor. Cihazın ön kısmına farklı renklerde kapaklar takılabiliyor ve böylece istendiği gibi kişiselleştirilmesi sağlanıyor.

Buraya kadar tüm özellikler gayet etkileyici görünse de eğer sızdırılan bilgiler doğruysa makine batarya konusunda ufak da olsa bir gerileme yaşamış durumda. İlk cihazda 2.330 mAh batarya kullanılırken söylenenlere göre NX mini 2’de yalnızca 1.820 mAh batarya bulunuyor. Bu nedenle de önceki versiyonun aksine 650 değil, 400 fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyor. Makinenin çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi yer almazken fiyatının 500 dolar seviyesinde olacağı söyleniyor. Tüm özelliklerin şu an için iddia aşamasında olduğunu ve resmiyet kazanmadığını da belirtmek gerekiyor.

 

YORUMLAR