reklamı kapat

POPÜLER

60 bin dolarlık çakma Bugatti Veyron

Şu sıralar gözümüzü Bugatti’nin yeni şaheseri Chiron’a çevirmiş olsak da Fransız üreticinin bir önceki nadide eseri Veyron’u bir çırpıda unutacak değiliz. Hala birçok otomobil tutkununun rüyalarını süsleyen süper spor, ne yazık ki fiyat etiketiyle rüyalarda kalmaya devam ediyor. Peki 2 milyon yerine yalnızca 60 bin dolar ödeyerek sahip olabileceğiniz bir Veyron var desek?

eBay’da satışa sunulan 60 bin dolarlık Bugatti Veyron perte çıkmış veya ihtiyaçtan satılıyor değil. Yalnızca üretici firma Bugatti değil, o kadar. Amblemlerine kadar her detayı gerçeğine yakın üretilen replika model neredeyse gerçeği kadar etkileyici görünüyor. İlan açıklamasında da yazdığı gibi “kırmızı koltuklarına oturduğunuzda birden banka hesabınızın üç katına çıktığını hissedebilirsiniz.”

Görünüm konusunda bir sıkıntımız yok elbette ancak asıl sorun kaputun altında. 1000 beygir gücündeki W16 ünitenin çıkaracağı sesin hayaliyle tutuşanlar Mercury Sable’den aparılmış 3,0 litre V6 ile karşılaşınca biraz şaşırabilir. Ancak bar çıkışı herhangi bir hanımefendinin bunu dert edeceğini düşünmüyoruz.