reklamı kapat

POPÜLER

60 saate varan pil ömrü sunan oyuncu kulaklığı; Monster Pusat Wave ANC incelemesi

Monster Pusat Wave ANC

MONSTER PUSAT WAVE ANC PERFORMANS

Gelelim kulaklığın sunduğu ses performansına. Kulaklığı 12. nesi Intel işlemcili Lenovo Legion 5 ve iPhone 14 Plus ile birlikte kullandık . Popüler yarış oyunlarından Forza Horizon 5 ve Call of Duty: Vanguard oyunlarını oynadığımız kulaklık sunduğu güçlü ses performansıyla bizi etkilemeyi başardı. Segmentine göre iyi bir ses performansı elde ettiğimiz kulaklık savaş sahnelerinde bize gerçekçi bir deneyim yaşattı. Oyuncu kulaklığının fark yaratan noktalarından biri aktif gürültü engelleme özelliği. Bu özellik açıldığındaki arka plandaki gürültü azaltılabiliyor. Kulaklıkta aktif gürültü engelleme performansı hem oynadığımız oyunlarda hem de Apple Music üzerinden dinlediğimiz müziklerde başarılı bir şekilde çalışsa da ANC performansı yüksek fiyatlara satılan kulaklıklardaki gibi iddialı değil.

Kulaklık oyunculara yönelik geliştirilse de Pusat Wave ANC’yi müzik dinlemek için de kullanabilirsiniz.  Kulaklık piyasadaki üst segment kablosuz kulaklıkların sunduğu ses  performansına ulaşamasa da kulaklığın fiyatını göz önüne aldığımızda Pusat Wave ANC’nin bu konuda da çoğu kullanıcıyı tatmin edeceğini söyleyelim. Bas ağırlıklı olan kulaklıkta farklı türlerde müzikler dinledik. Eğer bas ağırlıklı müzikler dinlemeyi seviyorsanız bu kulaklık sizin için ideal görünüyor. Daha doğal ve daha temiz bir ses performansı elde etmek istiyorsanız piyasadaki farklı oyuncu kulaklıklarına da göz atabilirsiniz. Kulaklık bununla birlikte aptX Low Latency ve aptX HD gibi özelliklerine de destek veriyor. Android’li Galaxy Z Fold 4′te denediğimiz bu özellikler hem oyun oynarken hem de müzik dinlerken yüksek kalitede düşük gecikmeli ses aktarımına imkan tanıyor. Özellikle oyun deneyiminde gecikmeyi azaltan bu desteğin Pusat Wave ANC’de yer alması bizi mutlu etti. Kulaklık ANC performansıyla birlikte 60 saate varan pil ömrüyle de dikkat çekiyor. Bu süreye ANC kapalıyken ve ses yüksekliği orta seviyelerde ulaşılabiliyor. ANC açıldığında pil süresi 35 saate düşüyor. Her iki kullanım senaryosunda da kulaklık yeterli bir pil performansına sahip. Her gün bir kaç saatlik oyun deneyiminde kulaklığın pili yaklaşık 1 hafta boyunca gidebiliyor.

Kulaklığın pili ise yaklaşık 3 saatte doluyor.  Kulaklıktaki mikrofon performansı ise orta düzeyde. Gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmelerinde sesi iyi bir şekilde karşı tarafa aktaran kulaklık bu konuda iyi olsa da Pusat Wave ANC’nin mikrofon kalitesi canlı yayınlar gerçekleştiren profesyoneller için çok uygun değil. Ancak daha önceden de belirttiğimiz gibi 1.499 TL‘lik fiyatını göz önüne aldığımız kulaklığın genel olarak performansı başarılı. Eğer oyunlara meraklı biriyseniz ve oyunlarda ses kalitesini artırmak istiyorsanız Monster Pusat Wave ANC’yi tercih edebilirsiniz. 60 saate varan pil ömrü ve ANC gibi özellikler kulaklığın farklılaşmasını sağlıyor.

 

İLGİLİ HABERLER