reklamı kapat

POPÜLER

90 bin lümenlik dünyanın en parlak lambası [Video)

Gece uyuduğunuz odada televizyonun bekleme ışığının yanmasına bile tahammül edemiyorsanız emin olun karanlıkta 90 bin lümenlik bu ışıkla karşılaşmayı istemezsiniz. Dünyanın en güçlü aydınlatması olduğu belirtilen bu ışık geceleri gündüze çeviriyor.

10 adet 100 wattlık LED lambanın kullanıldığı bu DIY (Kendin Yap) projesi, dev bir sahayı aydınlatacak kadar ışığı üretebiliyor. Aydınlatma sonucunda büyük bir ısı ortaya çıktığından ötürü her lambanın soğutucuya bağlandığı belirtiliyor. İhtiyaç duyduğu gücü ise toplamda 35 voltluk iki adet pilden alıyor. 60 derecelik aydınlatma sağlayan düzeneğin şarjı ancak 10 dakika kadar dayanıyor ve pilleri tekrar şarj etmek gerekiyor. Videodan bile gözlerinizi alabilecek kadar güçlü lambanın videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“90 bin lümenlik dünyanın en parlak lambası [Video)” için 2 cevap

  1. Atakan Arısoy dedi ki:

    hayir bi de yapmasi da pek kolay.

  2. Adam dedi ki:

    Harikaymis bence stadyumdaki isiklardan cok daha kuvvetli ve tasarruflu. Biz stadlara isik saglamak icin bir sehrin elektriginin gittigini bilen bir milletiz. Artik ulkelerin led teknolojisine gecmesi ve yayginlastirmasi gerekiyor.